مواد کامپوزیت، ترکیبات ، خواص و کاربردهای کلینیکی

با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل مواد کامپوزیت، ترکیبات ، خواص و کاربردهای کلینیکی قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
مواد کامپوزیت، ترکیبات ، خواص و کاربردهای کلینیکی|41007873|mvg|مواد کامپوزیت، ترکیبات ، خواص و کاربردهای کلینیکی

‏حلاصه: امروزه مواد کامپوزیت مختلفی برای ترمیم های مستقیم در دسترس هستند. شناخته شده ترین این مواد کامپوزیت های هایبرید هستذد. این گروه از مواد که اساس آنها متاکریلات ها و فیلرهای مختلفی همراه با سیلان ها به عنوان عوامل کوپل کننده میباشد، پیوسته در حال پیشرفت است. برخی معایب از جمله انقباض پلیمریزاسیون، چسبذدگی باکتریها و عوارض جانبی ناشی از آزاد شدن منومرها همچنان باقی مانده اند. مواد جدید با هدف کاهش معایب از طریق ایجاد هماهنگی بین اجزا تشکیل دهنده ماده مورد جستجو قرار میگیرند. مثلآ در مورد اورموسرها، بخشی از متاکریلات توسط یک ماده غیر ارگانیک جایگزین شد. مطابق با تحقیقات اخیر، خاصیت زیست سازگاری در مواد جدید پیشرفتی نداشته است. با ابداع کامپومر تلاش شد تا مزایای گلاس اینومرها و کامپوزیت ها جمعا در یک ماده فراهم شود. اما این هدف تنها تا اندازه ای حاصل شد زیرا آزاد سازی فلوراید از این ماده اندک است. در یک مطالعه در محیط طبیعی مشاهده شد که اثرات ضدپوسیدگی حداقل تا چند روز ابتدایی پس از گذاشتن ترمیم وجود دارد. جایگزین کردن منومرهای زنجیره ای با منومرهای حلقوی در ماتریکس کامپوزیت ها روش جدیدی برای کاهش انقباض پلیمریزاسیون است. گروه جدیدی از مواد بنام سیلوران ابداع شده اند. سروران ها مواد هیدروفوب هستند و برای باند به بافت سخت دندان بمیک سیستم ادهزیو اختصاصی نیاز دارند. برای اثبات برتری این گروه مواد نسبت به کامپوزیت های هایبرید به مطالعات کلینیکی بلند مدت نیاز است.


مطالب دیگر:
📎بررسی انسانهای نخستین📎نگاهی دقیق تر به دیسك سخت و مفهوم بد سكتور📎بررسی اهداف و اهمیت اجتماعی ورزش📎نمونه سازی تجزیه و تحلیل غیرساختاری📎نمونه سوالات شبکه به همراه پاسخ📎مقاله در مورد وایمکس📎وب درمانی و کتاب درمانی📎وب سرویس و ویروس های اینترنتی📎تحقیق وبلاگ چیست؟📎وضعیت حقوقی و فقهی رایانه در ایران📎پاورپوینت کاربینی مددکار اجتماعی-کودک📎پاورپوینت بررسی یک نمونه بنای تاریخی ،طراحی معماری 1📎پاورپوینت تخریب تا اجرای ساختمانهای اسكلت بتنی📎پاورپوینت بیوگرافی و آثار رم کولهاس📎پاورپوینت بررسی جزئیات اتصال پله سنگی داخلی به همکف📎پاورپوینت بررسی جایگاه آب در معماری اسلامی📎پاورپوینت بررسی معماری حمام ها📎پاورپوینت روشهای مقابله با زلزله در ساختمان📎پاورپوینت بررسی جنبش هنر و صنایع دستی انگلستان📎پاورپوینت بررسی روشهای مقابله با زلزله در ساختمانها📎پاورپوینت بررسی حمام های سنتی ایران📎پاورپوینت بررسی خانه در معماری📎پاورپوینت بررسی عوامل محیطی، ویژگیهای اقلیمی و آب و هوایی (طرح 5)📎پاورپوینت بررسی خانه طباطبائی📎پاورپوینت بررسی خانه های تاریخی تبریز